Zdeněk Kurica: Moje cesta do formy 1.

Jak to u mě začalo?

Poslední dva roky jsem se popravdě moc nehýbal. Moje pracovní povinnosti a osobní starosti ukotvily mé sedací svaly pevně k povrchu židle. Výsledkem byl (a stále ještě je) mj. i významný přírůstek izolační vrstvy. Díky tomu a dalším návykům, které mají ke zdravému životnímu stylu blízko...

A tak jsem si řekl DOST!

Do formy se SPINNING & FITNESSV rámci životního převratu a znovuobjevování dávno zapomenuté životní filozofie jsem přestal kouřit. Chvíli trvalo, než jsem nabral dostatečnou jistotu. Když se tak stalo, přestal jsem konzumovat alkoholické nápoje. To už byla hračka. Jakmile se jednou naučíte DĚLAT rozhodnutí, zjistíte, že je to jako jezdit na kole. Aby toho nebylo málo, učím se snídat a snažím se pečovat o své nehty poněkud civilizovanějšími způsoby.

Zatím poslední kapitolou tohoto příběhu je deportace tuku z bezpečí mého břicha (a mnoha dalších partií). Po konzultacích s mými sportovně aktivnějšími přáteli a poctivém online výzkumu jsem se rozhodl pro Spinning. Vyšel mi jako nejefektivnější varianta pro tzv. rozdýchání (v mém případě spíš resuscitaci) metabolismu. Osobně jsem si to pojmenoval jako fázi učení se potit.

Kam na Spinning?

Konkrétně jsem se rozhodl pro Spinning&Fitness na Kounicově ulici. Tuto instituci navštěvují především mí kolegové, kteří nešetřili chválou na majitele a jak jsem pochopil též hlavního body building specialistu. Párkrát jsem se s „Bobem“ (občanským jménem Bořivoj Drastich, ale tohle jméno jsem snad ještě neslyšel nikoho vyslovit) potkal a přiznávám, že ho jeho pověst v dobrém předcházela.

Kdy? Kam? A co s sebou?

Lekce pro nováčky se koná každý pátek v 18 hodin. Při telefonické rezervaci jsem se dozvěděl vše potřebné a hlavně to, že se mám snažit dokodrcat nejpozději 15 minut před začátkem lekce, aby se vše v pořádku stihlo.

Co s sebou? Tričko, kraťasy, tenisky a ručník drobnějších rozměrů na otření potu z čela, dále doporučuji nezapomenout osušku a sprchový gel (můj případ). Poslední věc, bez které se rozhodně neobejdete, je láhev vody.

Jak jsem pokračoval do formy najdete ZDE