SPINNING®

Neodmyslitelnou součástí fitcentra je  SPINNING®. Tento indoor-cyclingový program je ideální pro udržení a zlepšení kondice jednoduchým a zábávným způsobem.  SPINNING® je velice účinný pomocník při hubnutí, na jedné lekci spálíte 400 až 600 KCal. V současnosti je  SPINNING® pro většinu aktivních a profesionálních sportovců samozřejmou součástí tréninku.  SPINNING®je nenáročný na koordinaci pohybů a nezatěžuje kloubní systém. Dochází k celkovému procvičení svalů nohou a hýždí, ale také paží a trupu.

Lekce

Probíhají po vedením zkušených lektorů (držitelé certifikátu J.G.S.I.) na stacionárních kolech - SPINNER®ech. Tempo určuje motivační hudební doprovod. Každý jezdec si volí zátěž sám dle svých možností. Standardní lekce trvá 60 min. Po krátkém zahřátí následuje aktivní část, která je zakončena protažením celého těla. Pro intenzivnější trénink je ideální prodloužená lekce na 80 min, která je vhodná hlavně pro pokročilé, začátečníkům se nedoporučuje.

Styly

Instruktor si na každou lekci připravuje svůj vlastní profil tratě, který je složen z těchto stylů: ROVINA (v sedle), RUNNING (ze sedla), KOPEC (v sedle), KOPEC (ze sedla) a SKOKY (střídání polohy v sedle a ze sedla).

První lekce

První SPINNING® lekce  je u nás ZDARMA.

Na lekci přijďte nejméně 15 min před začátkem, abyjste se stihli včas převléknout a připravit. S sebou - vhodné oblečení, které by mělo být ze savého materiálu (nejlépe cyklo oblečení), sportovní obuv s pevnou podrážkou nebo cyklistické boty SPD a samozřejmě ručník. Na  SPINNING® lekcích je velice důležitý pitný režim, proto doporučujeme lahev aspoň na 1 litr vody.

Více ZDE

SPINNING® - historie

Johnny G.

JGBIKE 1

Jonathan Goldberg, známý pod přezdívkou  Johnny G, je ultra-maratonským cyklistou světové úrovně, který v polovině 80. let vytvořil SPINNING® program, do kterého vložil své zkušenosti těžce získané tvrdým tréninkem při přípravě na RAAM (Race Across America), ultramaratonský cyklistický závod měřící více než 4000 km.

Johnny trénoval 60-80 hodin týdně, v pouštním horku, mrazivém dešti a úplně sám, často u něj docházelo k přetrénování. Nikdo z Johnnyho známých, terapeutů či vrcholových sportovců mu nedokázal poradit, jak trénovat na výkon, který trvá více než 200 hodin. Johnny se RAAM zúčastnil celkem dvakrát. Poprvé v roce 1987 ukončil závod 400 mil před cílem.

Poté, co vytvořil SPINNING® program pro svou vlastní přípravu a systém nazvaný Five spokes of Balance, tréninkový program pro tělo a mysl, který mu pomohl najít rovnováhu, o dva roky později závod úspěšně dokončil za méně než 10 dní.

V roce 1989 otevřel své první komerční „Johnny G Spinning Center" v Santa Monice v Kalifornii, když přenesl trénink na vlastnoručně vyrobeném SPINNERu ze své garáže do fitness centra. Johnny představil SPINNING® program již více než milionu lidí v přibližně čtyřech tisících SPINNING® centrech po celém světě.

Spinning instruktoři

Oficiální Spinning® centrum je zárukou toho, že každá lekce probíhá pod vedením instruktorů vlastnících certifikát J.G.S.I. (Johnny G. Spinning® Instructor). Každý instruktor absolvoval devítiměsíční kurz zakončený zkouškou, který zahrnuje praktickou i teoretickou část a tím se stal držitelem mezinárodního certifikátu J.G.S.I.

 

ALENA - Alena Sedláková   O mně

ALENA - Alena Sedláková SPINNING & FITNESS


NICK - Nikola Štourač         O mně

Nikola Šťourač - SPINNING & FITNESS


KVÁČA - Tomáš Kvaček       O mně

Tomáš Kvaček SPINNING & FITNESS


SILVA - Silvie Vokřálová     O mně

Silvie Vokřálová SPINNING & FITNESS

NIKOLA - Nikola Horálková O mně

Nikola Horálková - SPINNING & FITNESS

MALDA - Petr Malý             O mně

Petr Malý - SPINNING & FITNESS


KATY - Kateřina Pogáčová (Prusková)  O mně

Kateřina Prusková SPINNING &FITNESS


PEŤA BART - Petr Bartel     O mně

Petr Bartel - SPINNING & FITNESS


GÁBA  - Gabriela Borutová O mně

Gabriela Borutová SPINNING & FITNESS

TEREZ - Tereza Žáková      O mně

Tereza Žáková SPINNING & FITNESS

  

HONZA  - Jan Tichák            O mně

JAN - Jan Vyhnánek              O mně

VLASTÍK  - Vlastimil Lysák    O mně

____________________________________________________________________________________________________

Kontakty

SPINNING & FITNESS

Telefon: 776 874 118

Rezervace SPINNING a sálové lekce
Kounicova 20, 602 00 Brno
Mobil: : 776 874 118

Otevřeno:
Pondělí - pátek 8:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 13:00
Neděle 16:00 - 21:00

Rezervace EMS:
MATRIX GYM
Třída kpt. Jaroše 28, Brno 602 00
Mobil: 777 874 118

Otevřeno: na objednávku

Další informace: info@spinningafitness.cz


Sledujte náš FacebookPodpořte nás na Facebooku