CONCEPT 2

Veslování na trenažéru je komplexní cvičení pro každého bez ohledu na věk a úroveň fyzické kondice.

Veslování na trenažéru bylo nejprve využíváno především pro trénink veslařů. Postupně se z něj ale vyvinula nejenom svébytná fitness aktivita, ale dokonce i samostatný sport, ve kterém se pořádají závody na všech úrovních.

Často je veslování doporučováno i lékaři jako výborný sport vhodný pro rovnoměrné posilování všech důležitých svalů. Při veslování v podstatě nevykonáváte žádný náročný pohyb. Navíc nezatěžuje ani kloubní aparát, a proto je vhodné i pro lidi s nadváhou.

Veslování na trenažéru je komplexní cvičení pro každého bez ohledu na věk a úroveň fyzické kondice. Je to zdravý pohyb procvičující všechny hlavní svalové skupiny včetně svalového korzetu a skvělý způsob zpevnění svalů i efektivní spalování kalorií. Zároveň se jedná o aktivitu šetrnou k pohybovému aparátu s intenzitou volitelnou v širokém rozsahu.

Posilují se svaly celého těla             

Při veslování tedy zapojujete velké množství svalů. Při záběru jsou dominantní svaly nohou, především přední strany stehen a hýždí. Tyto svalové skupiny odvádějí při veslování nejvíce práce a jsou motorem tempa. Paže se do tempa zapojují až v poslední fázi tempa – při dotažení madla trenažéru. Velmi cenné je zapojení a posilování svalového korzetu – hlubokého svalstva břicha a zad, jehož ochabnutí může být příčinou špatného držení těla či některých bolestí zad.

Díky zapojení takového počtu svalů dochází i k velkému energetickému výdeji. 

A i proto je tento sport doporučován také všem, jenž chtějí snížit svou hmotnost.

 

Kontakty

SPINNING & FITNESS

Telefon: 776 874 118

Rezervace SPINNING a sálové lekce
Kounicova 20, 602 00 Brno
Mobil: : 776 874 118
E-mail: info@spinningafitness.cz

Otevřeno:
Pondělí - pátek 8:00 - 21:00
Sobota 9:00 - 13:00
Neděle 16:00 - 21:00

Rezervace EMS:
BODY EXPRESS Rozmarýn

Bořivoj Drastich
borivoj.drastich@bodyexpress.cz
+420 777 874 118
www.bodyexpress.czSledujte náš Facebook:


Spolupracujeme: